Informacje duszpasterskie

5. Niedziela Zwykła - 05.02.2023r. 

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek – wsp. św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.; we wtorek 7. dzień miesiąca – uroczysta Msza św. o 18.00, a po niej Procesja Różańcowa wokół Bazyliki (po procesji adoracja prowadzona przez Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego, zakończona Mszą św. o godz. 23.00); w piątek – wsp. św. Scholastyki, dziew.

 2. Dzisiaj o 11.40 kolejna prelekcja p. Organisty. Temat: „Śpiew kościelny – szaleństwo miłości w służbie liturgii i wiary”. Równocześnie informujemy, że wszystkie prelekcje są zamieszczane na facebooku parafii i można je w każdej chwili odsłuchać, do czego zachęcamy.

 3. W piątek Msza św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Pio.

 4. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, czyli Światowy Dzień Chorego. Otoczmy szczególną modlitwą wszystkich chorych, cierpiących i starszych wiekiem. Specjalne nabożeństwo dla tych osób będzie w ramach renowacji Misji Świętych.

 5. W następną niedzielę dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 12.30 w kościele szkolnym.

 6. Przypominamy, że w okresie ferii zimowych w Bazylice w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 9.00. W kościele szkolnym Msze św. w niedziele tylko o godz. 8.00.

 7. Za 3,5 tygodnia, 1 marca, rozpoczniemy renowację Misji Świętych. Poprowadzą je ci sami Ojcowie Misjonarze, którzy prowadzili w roku ubiegłym Misje Święte. Bardzo prosimy
  o modlitwę i ofiarowanie cierpienia w intencji obfitych owoców tych świętych dni dla całej parafii i wszystkich parafian.

 8. Zachęcamy do nabywania prasy „Gościa Niedzielnego”. 

 9. Bóg zapłać za ofiary składane w kancelarii, za wpłaty na konto i poprzez system „przelewy24”. Za tydzień – w drugą niedzielę lutego – składka na kontynuację prac przy elewacji Bazylii.

  Odmówmy wspólnie modlitwę za Synod.


Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli 

i błogosławionego tygodnia!