Kościół szkolny
Kościół Szkolny, pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, został zbudowany w latach 1932–1937 według projektu krakowskiego architekta Wacława Nowakowskiego. Powstał on z inicjatywy katechety gimnazjalnego ks. Alojzego Nalepy przy dużym zaangażowaniu ówczesnego dyrektora szkoły – Franciszka Słuszkiewicza. Zbudowany z kamienia oraz cegły na planie prostokąta. zakończonego od strony zachodniej charakterystyczną absydą. Przy głównym wejściu po prawej stronie znajduje się wyryta w kamieniu data rozpoczęcia budowy: 18 IX 1932 r.
We wnętrzu świątyni uwagę zwracają przede wszystkim witraże projektowane przez Henryka Nostitz-Jankowskiego (1885–1948), a wykonane w 1936 r. przez poznański zakład witraży Polichromia. W dwu dużych oknach od strony południowej przedstawiona jest scena zwiastowania anielskiego. Nad ołtarzem bł. Karoliny Kózka znajduje się okrągły witraż przedstawiający św. Kazimierza Królewicza, natomiast po drugiej stronie nad ołtarzem św. Stanisława znajduje się witraż przedstawiający św. Kingę. (Co ciekawe, jego twórcy w roku 1936 podpisali: Św. Kinga – przewidując chyba jej kanonizację).
Okrągłe witraże w ścianie absydy przedstawiają charakterystyczne, eucharystyczne symbole chrześcijańskie:
W pierwszym oknie umieszczony jest pelikan, który karni pisklęta własną krwią. Jest symbolem Chrystusa mówiącego w czasie ostatniej wieczerzy: „Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało Moje, (...) bierzcie i pijcie to jest Krew Moja”.
Baranek paschalny, którego widzimy w drugim oknie jest znany z rytuału żydowskiego. W czasie nocy poprzedzającej wyjście z niewoli egipskiej ocaleli pierworodni tylko z tych rodzin, które pomazały odrzwia swoich domów krwią baranka. Ona ocaliła od śmierci synów narodu wybranego. Krew Jezusa, nowego baranka paschalnego uwalnia z grzechu pierworodnego i prowadzi do wolności dzieci bożych.
Nad tabernakulum umieszczony jest symbol Trójcy św. Dalej, po prawej stronie widzimy arkę przymierza i rybę, która na początku chrześcijaństwa, gdy obowiązywała dyscyplina arcani, symbolizowała Chrystusa. W języku greckim ryba znaczy „ichthys”. Słowo to można utworzyć biorąc pierwsze litery greckich słów: Jezus Chrystus, Boży Syn, Zbawiciel (Iesous Christos Theou Yios Soter).
W nawie południowej znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona ks. Antoniemu Czaplińskiemu (1915–1981) wybitnemu katechecie Liceum Ogólnokształcącego i prefektowi Bursy Gimnazjalnej, taternikowi i krajoznawcy. Została ona ufundowana w oku 1991 przez jego wychowanków.
Droga krzyżowa została wykonana przez Marie Szczawińska z Poznania, zaś tabernakulum przez złotnika Jarskiego.
Ołtarz w którym umieszczono relikwie bł. Karoliny Kózki, jest dziełem Kazimierza Malskiego z Ropczyc.