Informacje duszpasterskie 

Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2022r. 

 

1. Przypominamy, że jutro, w święto św. Szczepana, Msze św. w Bazylice i kościele szkolnym wg porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty (poświęcenie wina na Mszy św. o 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00); w środę – świętych Młodzianków, męcz.: w piątek – św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa;

3. W tym tygodniu spowiedź św. tylko w czasie Mszy św. i nabożeństw.

4.W sobotę ostatni dzień 2022 roku. Nabożeństwo na zakończenie roku z okolicznościowym kazaniem dwukrotnie: o godz. 9.00 Msza św., a o 17.30 uroczyste Nieszpory (na zakończenie których odśpiewamy suplikacje) i Msza św. Zapraszamy też do Bazyliki na Mszę św.o północy.

5. Za tydzień, w niedzielę – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

6. Zachęcamy do nabywania kalendarzy parafialnych z praktycznymi informacjami dotyczącymi duszpasterstwa.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w sprzątaniu i dekorowaniu naszej Bazyliki i placu na Święta Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy rodzicom klas trzecichze Szkoły Podstawowej Nr 2 za przygotowanie szopki na placu sanktuaryjnym.

8. Bóg zapłać za ofiary składane w kancelarii (ofiarę zbiorową złożyła 1. Róża Ojców Kolejarzy), za wpłaty na konto i poprzez system „przelewy 24”.

9. Serdeczne życzenia Świąteczne oraz Noworoczne – prosił, aby przekazać Wszystkim Parafianom – ks. Biskup Leszek. Zapewnia o wdzięcznej pamięci i modlitwie.

10. Również my, kapłani posługujący w parafii składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przekazali nam życzenia i zapewnili o swojej modlitwie w naszej intencji.


Wszystkim zaś Parafianom oraz Gościom życzymy, aby prawdziwie dotknęła nas głębia tajemnicy Bożego Narodzenia i umocniła w nas wiarę w Kościół Chrystusowy; abyśmy nieśli światu spragnionemu miłości i pokoju radosną nowinę o Bogu, który stał się jednym z nas - o Emmanuelu, który jest z nami w Kościele. Niech Boża Dziecina z Betlejem udziela wszystkim obficie swoich łask. Niech otacza swoją opieką nasze rodziny. Niech błogosławi wszystkim ludziom dobrej woli. 

Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!