Informacje duszpasterskie 

                                                                                      30. Niedziela Zwykła - 23.10.2022r. 

1.Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Będziemy szczególnie modlić się za misje, misjonarzy, o nowe powołania misyjne i o ducha misyjnego dla nas.

2.Z kalendarza liturgicznego: w piątek – święto św. Szymona i św. Judy Tadeusza, Ap.

3.Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII (wraz rodzicami) będą dla SP nr 2 jutro, 24.10, a dla SP nr 1 we wtorek, 25.10 – obydwa spotkania o godz. 17.00 w kościele szkolnym.

4.W piątek zapraszamy na kolejne nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 Msza św., a po niej modlitwa przy ołtarzu św. Jana Pawła w int. kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.

5.Zachęcamy do modlitwy za zmarłych poprzez zamawianie wypominek rocznych i listopadowych (jednorazowych). Czytelnie wypełnione druki można składać w kancelarii, na tacę lub w zakrystii. Kartki są wyłożone na ołtarzach bocznych. Wypominki jednorazowe czytamy przez cały listopad w niedziele przed Mszami św. i w dni powszednie podczas różańca o godz. 17.30; wypominki roczne od grudnia do października raz w miesiącu przed wybraną niedzielną Mszą św.

6. Kończy się miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej; zapraszamy dorosłych i młodzież na nabożeństwo codziennie o godz. 17.30, a dzieci od jutra do piątku o godz. 16.30, zwłaszcza te, które przygotowują się do I. spowiedzi i Komunii św. oraz pozostałe, które nie miały jeszcze okazji w tym nabożeństwie uczestniczyć.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego.

8.Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii (ofiarę zbiorowa złożyła 16. Róża Ojców i 27. Róża Matek), za wpłaty na konto i poprzez system „Przelewy24”.

9. Dzisiaj w całej diecezji wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Na stolikach przy kościele można pobrać kartkę do głosowania, wpisać na niej dwa nazwiska spośród zgłoszonych kandydatów i wrzucić tę kartkę do urny wyborczej.

10. W kancelarii parafialnej zamówiono Msze św. z racji pogrzebu za śp.: Janusza Robaka i Michalinę Broszkiewicz. Dobry Jezu, a nasz Panie... 

11.Przypominamy, że w najbliższą sobotę zmieniamy czas na zimowy.

12. Odmówmy wspólnie modlitwę za Synod.


Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia!