Informacje duszpasterskie

28. Niedziela Zwykła - 09.10.2022r.

 

 1. Zakończyliśmy Wielki Tydzień Maryjny z Odpustem ku czci Matki Bożej Bocheńskiej. Dziękujemy wszystkim kaznodziejom, alumnom WSD oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego i owocnego przeżycia tego czasu: panom organistom, panom kościelnym i siostrze Orencji; paniom katechetkom i siostrom zakonnym; Liturgicznej Służbie Ołtarza, Kantorkom i Dziewczęcej Służbie Maryjnej; noszącym feretrony, chorągwie oraz baldachim; Chórowi Pueri Cantores Sancti Nicolai i orkiestrom dętym; zaangażowanym przy sprzątaniu i strojeniu Bazyliki oraz jej otoczenia; osobom, które ofiarowały kwiaty, szczególnie p. Romanie Furmańskiej; paniom pracującym na plebanii; kapłanom, szczególnie posługującym w konfesjonale, zaś pracującym w naszej parafii – za ofiarną służbę w czasie całego tygodnia. Tym wszystkim oraz niewymienionym, często anonimowym dobroczyńcom: „Bóg zapłać”.

 2. Dzień skupienia dla narzeczonych dzisiaj w kościele szkolnym o godz. 12.30.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w Bazylice od poniedziałku do piątku o 16.30.

 4. Z kalendarza liturgicznego: we czwartek – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezb., w sobotę – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. K-ła.

 5. Jutro, 10.10, na godz. 16.30 do kościoła szkolnego zapraszamy rodziców i dzieci z klas III  SP nr 2, przygotowujących się do I. Komunii św., zaś rodziców i dzieci z klas III ze SP nr 1 – we wtorek, 11.10, również do kościoła szkolnego na 16.30.

 6. W piątek o godz. 18.00 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Pio.

 7. Także w piątek Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o wychowawcach i nauczycielach, zarówno żyjących jak i zmarłych.

 8. Przypominamy, że do 15.10 można zgłaszać w kancelarii parafialnej kandydatów do Rady Duszpasterskiej.

 9. W następna niedzielę będziemy mogli zapoznać się z formą życia chrześcijańskiego, jaką jest III Franciszkański Zakon Świeckich. Słowo Boże na wszystkich Mszach św. będzie głosił o. Wojciech Hołuj, franciszkanin.

 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych poprzez zamawianie wypominek listopadowych i rocznych. Wypełnione druki można składać w kancelarii parafialnej, na tacę lub w zakrystii. Kartki do wypełnienia są wyłożone na ołtarzach bocznych.

 11. Zachęcamy od nabywania i lektury Gościa Niedzielnego.

 12. Bóg zapłać za ofiary składane w kancelarii (ofiarę zbiorową złożyła 7. Róża Ojców), za wpłaty na konto i poprzez system „Przelewy24”.

 13. Odmówmy modlitwę za Synod.


Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia!