Informacje duszpasterskie

14. Niedziela Zwykła – 03.07.2022 r.


1. Porządek nabożeństw w czasie wakacji: w Bazylice w dni powszednie nie ma Mszy św. o 9.00, a w kościele szkolnym Msza św. w niedziele i święta tylko o godz. 8.00. Spowiedź św. od 6.00 do 12.00; po południu tylko w czasie nabożeństwa.

2. Z kalendarza liturgicznego: środa – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew.; piątek – św. Jana z Dukli, prezb. 

3. W czwartek przypada I. czwartek miesiąca – Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie z modlitwą za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 7.00. To także 7. dzień miesiąca: uroczysta Msza św. o 18.00, a po niej Procesja Różańcowa z lampionami wokół Bazyliki. Po procesji adoracja, prowadzona przez Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego, zakończona Mszą św. o godz. 22.00. Natomiast o godz. 23.00 w Bazylice Godzina Święta – adoracja przebłagalna.

4. Za tydzień dzień skupienia dla narzeczonych w kościele szkolnym o godz. 12.30.

5. W następną niedzielę kazania będzie głosił znany nam ks. Bogdan Piotrowski, misjonarz pracujący w Kongo Brazzaville. Po każdej Mszy św. ofiarami do puszek będzie można wesprzeć jego misyjną działalność i powierzonych jego opiece parafian. 

6. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę będzie 10.07; szczegóły na plakacie.

7. Zapisy na PPT będą w sierpniu u przewodnika – ks. Jakuba oraz podczas spotkania organizacyjnego, które będzie 7.08 po Mszy św. o 14.30. Szczegóły na plakatach.

8. Natomiast z parafii Św. Pawła wyruszy 4.08 grupa 3. bocheńska w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej. Zapisy od jutra w kancelarii parafii Św. Pawła, a także na spotkaniu przedpielgrzymkowym w niedzielę, 31.07 o godz. 18.00 w dolnym kościele. Szczegóły na plakatach.

9. Bóg zapłać za ofiary składane w kancelarii, wpłaty dokonywane na konto i poprzez system „przelewy 24”. Za tydzień, w II. niedzielę miesiąca – składka przeznaczona na prace renowacyjne i konserwatorskie elewacji naszej Bazyliki. Już dzisiaj za ofiarność na ten cel – serdeczne Bóg zapłać!

10. „Gość Niedzielny” do nabycia przed kościołem.