Informacje duszpasterskie

32. Niedziela Zwykła - 12.11.2023r.


 1. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 2. Dzień skupienia dla narzeczonych w kościele szkolnym o godz. 12.30.
 3. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek – wsp. św. Benedykta, Jana, Mateuszai Krystyna męcz.; w piątek – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zak.; w sobotę – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz., patronki Ruchu Czystych Serc.
 4. W piątek kolejne nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Charbela.
 5. Przez cały listopad (z wyjątkiem śród) o godz. 17.30 odmawiamy różaniec za dusze wypominane. Wciąż można zamawiać wypominki, zwłaszcza całoroczne, za zmarłych.
 6. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii planowany jest w dniach 02. i 09. 12., w godz. 15.00-20.30 w kościele szkolnym, zapisy na stronie internetowej parafii.
 7. W następna niedzielę Światowy dzień Ubogich – dzień naszej modlitwy oraz solidarności ze wszystkimi ubogimi . Całoroczną działalność na rzecz potrzebujących, realizowaną przez naszą parafialną Caritas, można wesprzeć wpłacając na konto parafii z dopiskiem „Caritas” lub bezpośrednio na konto Caritas: 67 1240 5208 1111 0000 5477 9354. Związana z tym dniem jest akcja „Chlebki Miłosierdzia” – zachęcamy do nabycia takiego chlebka i wsparcia w ten sposób ubogich.
 8. W następną niedzielę możemy wesprzeć kwestę prowadzoną przez Zakon Trynitarzy na rzecz prześladowanych chrześcijan oraz wykupu z więzień chrześcijan w państwach afrykańskich.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane w kancelarii (ofiarę zbiorową złożyła 62. Róża Matek), za wpłaty na konto i poprzez system „Przelewy24”. Dziękujemy Darczyńcom – złotym małżeńskim jubilatom – za ufundowanie nowej kapy maryjnej i świec ołtarzowych.
 11. W kancelarii parafialnej zamówiono Msze św. z racji pogrzebu za śp.: Dobry Jezu...


Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia!