Informacje duszpasterskie

14. Niedziela Zwykła - 09.07.2023r.

 

  1. Dzisiaj o godz. 12.30 w kościele szkolnym – dzień skupienia dla narzeczonych.

  2. Z kalendarza liturgicznego: wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; środa – wsp. św. Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.; czwartek – wsp. św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji tarnowskiej; sobota – wsp. św. Bonawentury, bpa i dok. Kośc.;

  3. W przyszłą niedzielę, 16 lipca, odbędzie się 175. piesza pielgrzymka do Łapczycy, gdzie o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. Wyjście z Placu Sanktuaryjnego o godz. 9.00.

  4. Zapisy na PPT do grupy nr 6 są w formie on-line do końca lipca (link na stronie parafii), a w sierpniu na spotkaniu organizacyjnym w niedzielę, 06.08, po Mszy św. o 14.30.

  5. W dniu 18.08 odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium MB Kalwaryjskiej na coroczny odpust zaśnięcia Matki Bożej. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej i u ks. Marka (608032400).

  6. 81 mężczyzn z 52 parafii diecezji tarnowskiej zostało 17 czerwca ustanowionych przez ks. bpa A. Jeża nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św., a wśród nich p. Grzegorz i p. Paweł. Będą oni posługiwać w naszych kościołach, a także zanosić Komunie św. do osób starszych i chorych. Przy okazji zachęcamy tych, którzy ze względu na wiek lub choroby nie mogą uczestniczyć osobiście we Mszy św., aby korzystali z posługi szafarzy. Zgłoszenia takich osób można dokonywać w kancelarii parafialnej.

  7. Bóg zapłać za ofiary składane w kancelarii, wpłaty dokonywane na konto i poprzez system „przelewy 24”. Za tydzień składka na WSD w Tarnowie.

  8. „Gość Niedzielny” do nabycia przed kościołem.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia!