Sanktuarium Bochnia

Parafia pw. św. Mikołaja w Bochni

Plac św. Kingi 9, 32-700 Bochnia,  tel.: 14 612 34 17
E-mail:  → kancelaria_mikolaj@poczta.onet.pl

Kancelaria parafialna urzęduje od poniedziałku do piątku: 900–1100 i 1700–1800,
a w soboty: 900–1100.
Narzeczeni przyjmowani są w każdy piątek (oprócz pierwszego piątku miesiąca) od godz. 1600.

Więcej danych kontaktowych
Porządek nabożeństw
Intencje Mszy Świętych

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe
na stronie internetowej Parafii pw. św. Mikołaja w Bochni
umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą, lub umieszczone są na podstawie prawa.

   

2020-03-01 – Informacje duszpasterskie (I Niedziela Wielkiego Postu)

I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020

Rozpoczęliśmy Rekolekcje Parafialne.
- Dzisiaj program nabożeństw bez zmian.
- W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00 oraz – dla tych, którym obowiązki nie pozwolą skorzystać w tych godzinach – sama nauka rekolekcyjna o godz. 19.30.
- W środę o 11.00 – specjalne nabożeństwo dla chorych i starszych. Bardzo prosimy, aby posłużyć tym osobom i przywieźć je do kościoła.
- Po Mszach św. sprawowanych o 18.00 – nauki stanowe dla małżonków i rodziców (codziennie inna!).
- Spowiedź rekolekcyjna – we wtorek w godz. 10.30-12.00 i 17.00-18.30.
- Program znajdziemy w gablocie ogłoszeń, na → stronie internetowej oraz – dla zainteresowanych – wydrukowany u ministrantów rozprowadzających prasę.
- Wciąż pamiętajmy w modlitwach o rekolekcjach i księdzu rekolekcjoniście.

Dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”; Msza św. o godz. 18.00, a po niej przemarsz pod pomnik gen. Okulickiego i złożenie wiązanki kwiatów.

Również dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie na plebanii z o. Pawłem Mroczkiem z Radia Maryja.

Zapraszamy na Gorzkie Żale – w niedziele po Mszy św. sprawowanej o godz. 14.30 oraz o godz. 17.00. Te o godz. 17.00 przez cały Wielki Post będą transmitowane z naszej Bazyliki przez radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Poinformujmy o tym zwłaszcza osoby starsze i chore oraz naszych bliskich przebywających za granicą.

Droga Krzyżowa codziennie (oprócz środy) o godz. 17.30; a w piątek: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla młodzieży w Kościele Szkolnym o godz. 19.30.

W środę, 4 marca – święto św. Kazimierza Królewicza.

W środę, czwartek i piątek – Triduum przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania. W czwartek Spowiedź św. dla kandydatów do Bierzmowania, rodziców i świadków od godz. 17.00. Prosimy, aby korzystać ze Spowiedzi św. także wcześniej: codziennie jest możliwość w godzinach 6.00–12.00 i 15.00–18.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
- I czwartek – Msza św. wotywna o Chrystusie, Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, z modlitwą za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne – o godz. 7.00.
- I piątek – Msze św. wotywne ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa – o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Adoracja „Chrystus w Solnym Mieście” – o godz. 19.30. Będzie to Okręgowe Spotkanie Młodych z peregrynacją symboli z Taizé i nie będzie wówczas Drogi Krzyżowej dla młodych w Kościele Szkolnym. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną według indywidualnych ustaleń.
- I sobota – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 8.30 Różaniec, o godz. 9.00 Msza św., a po niej dalsza część nabożeństwa.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

W Kościele Szkolnym za tydzień o godz. 12.30 Msza św. i dzień skupienia dla narzeczonych.

W dniach 6–8 marca (piątek – niedziela) przeżywać będziemy wizytację, którą przeprowadzi ks. bp Stanisław Salaterski. Szczegółowy program wizytacji jest w „Zwiastunie Maryi”, na tablicy ogłoszeń i → w internecie.

Witamy serdecznie w naszej parafii diakona Mateusza Bugno, który przeżywał będzie u nas do Wielkanocy swoją praktykę duszpasterską. Życzymy mu błogosławionego pobytu i obfitych owoców czasu spędzonego w naszej parafialnej wspólnocie.

Zachęcamy do nabywania nowego numeru „Zwiastuna Maryi”, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

«Bóg zapłać» za ofiary złożone w kancelarii oraz wpłacone na konto parafii, przeznaczone na dalsze prace konserwatorskie przy naszej Bazylice. W środę, na zakończenie rekolekcji, będzie można złożyć ofiary na organizację rekolekcji oraz jako nasza wdzięczność dla rekolekcjonisty.

W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa zwracajmy szczególną uwagę na zachowywanie podstawowych zasad higieny, które zaleca w swoim komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Przy okazji informujemy, że my, kapłani, przystępując do sprawowania Mszy św. i udzielania Komunii św., stosujemy dezynfekcję dłoni przy użyciu profesjonalnych środków dezynfekujących (takich, jak używane w szpitalach). List Ministra Zdrowia zamieszczony jest w gablocie i na  →  parafialnej stronie internetowej.

Odmówmy wspólnie → Modlitwę o owoce Synodu (tekst krótszy).

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Oglądając tę witrynę, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików „cookies” i stosowanie innych podobnych technologii.

© Parafia św. Mikołaja w Bochni 2016