Sanktuarium Bochnia

Parafia pw. św. Mikołaja w Bochni

Plac św. Kingi 9, 32-700 Bochnia,  tel.: 14 612 34 17
E-mail:  → kancelaria_mikolaj@poczta.onet.pl

Kancelaria parafialna urzęduje od poniedziałku do piątku: 900–1100 i 1700–1800,
a w soboty: 900–1100.
Narzeczeni przyjmowani są w każdy piątek (oprócz pierwszego piątku miesiąca) od godz. 1600.

Więcej danych kontaktowych
Porządek nabożeństw
Intencje Mszy Świętych

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe
na stronie internetowej Parafii pw. św. Mikołaja w Bochni
umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą, lub umieszczone są na podstawie prawa.

   

2020-01-05 – Informacje duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020

Dzisiaj w Bazylice na Mszy św. godz. 10.30 rozesłanie Kolędników Misyjnych, a w Kościele Szkolnym Msza św. dla głuchoniemych o godz. 12.30.

Zapraszamy na Jasełka:
- W wykonaniu rodziców i dzieci z Przedszkola nr 5 – o godz. 10.30 i 12.00 w kinie Regis.
- W wykonaniu rodziców i dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek o godz. 14.00 w Oratorium.

Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, święto obowiązkowe. Msze św. w Bazylice i Kościele Szkolnym – jak w każdą niedzielę. Członkowie Caritas rozprowadzają kadzidło. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy na każdej Mszy św. Składka przeznaczona na misje. Na Mszy św. o godz. 10.30 w Bazylice towarzyszyć nam będzie Orkiestra Kopalni Soli Bochnia.

Po raz pierwszy ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Z parafii św. Pawła nastąpi wymarsz orszaku króla Melchiora, z parafii św. Jana – króla Baltazara, a z naszej wspólnoty parafialnej – króla Kacpra. Nasz orszak wyruszy sprzed Kościoła Szkolnego o godz. 12.15. Na Placu Sanktuaryjnym o godz. 13.00 Trzej Królowie ze swoimi orszakami złożą pokłon Dzieciątku Jezus. Każdy z uczestników orszaku otrzyma koronę, natomiast mile widziane będą stroje w kolorze czerwonym.

UWAGI organizacyjne! Przemarsz odbędzie się prawą stroną i chodnikiem ulicami Matejki, Kazimierza Wielkiego i Mickiewicza. Ponieważ ulice te nie będą zamknięte dla ruchu samochodowego, w trosce o bezpieczeństwo prosimy, aby po lewej strony orszaku szli dorośli, a tych, którzy na pieszych pielgrzymkach posługują w służbie ruchu, prosimy o pomoc w uformowaniu grupy i utrzymaniu porządku oraz o zabezpieczenie przemarszu. Nad całością czuwać będzie Policja, dlatego prosimy o bezwzględne podporządkowanie się wydawanym poleceniom.

We wtorek przypada 7. dzień miesiąca. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00, a po niej Procesja Różańcowa z lampionami wokół Bazyliki. Po procesji – adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 23.00. Zapraszamy serdecznie!

W środę, 8 stycznia, zapraszamy na godz. 19.00 do Kościoła Szkolnego na otwarty wieczór modlitwy „Strumienie Wody Żywej”. Gościem będzie o. Wojciech Jędrzejewski.

W piątek spotkanie grupy św. ojca Pio: o godz. 17.30 Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, później Msza św. i nabożeństwo do św. Pio.

W sobotę na godz. 19.00 serdecznie zapraszamy do Bazyliki na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu znanego i utytułowanego Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes”, któremu towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy „Apotheosis”.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia:
- W Kościele Szkolnym dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 12.30.
- Po Mszy św. o godz. 14.30 tradycyjny koncert noworoczny Orkiestry z Sobolowa.
- Wspólnota Wiara i Światło „Gumisie” zaprasza na Jasełka do Oratorium o godz. 15.30.

Caritas bardzo dziękuje firmom i indywidualnym ofiarodawcom za ofiary pieniężne na paczki świąteczne dla potrzebujących, ks. M. Mierzyńskiemu i młodzieży za zorganizowanie Akcji „Kilo” oraz panom, którzy dostarczyli paczki osobom chorym i starszym.

«Bóg zapłać» tym, którzy złożyli ofiary na dalsze prace konserwatorskie w Bazylice. Bardzo dziękujemy również za składkę z ostatniej niedzieli, przeznaczoną na ubezpieczenie obiektów parafialnych.

Za tydzień – jak w każdą drugą niedzielę miesiąca – wspieramy remont i konserwację naszej Bazyliki.

Zachęcamy do nabywania ostatnich egzemplarzy kalendarzy parafialnych i „Zwiastuna Maryi” oraz „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

Porządek kolędy: → pełny program wizyty duszpasterskiej.

Odmówmy teraz wspólnie → modlitwę o owoce Synodu.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Oglądając tę witrynę, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików „cookies” i stosowanie innych podobnych technologii.

© Parafia św. Mikołaja w Bochni 2016