Informacje duszpasterskie

16. Niedziela Zwykła - 17.07.2022r.


1. Przypominamy wakacyjny porządek nabożeństw: w Bazylice w dni powszednie nie ma Mszy św. o 9.00, a w kościele szkolnym Msza św. w niedziele i święta tylko o godz. 8.00. Spowiedź św. od 6.00 do 12.00; po południu w czasie nabożeństwa.

2. Z kalendarza liturgicznego: poniedziałek – wsp. św. Szymona z Lipnicy, prezb.; piątek – święto św. Marii Magdaleny; sobota – święto św. Brygidy, zak., patronki Europy.

3. W następną niedzielę, 24 lipca, z racji poniedziałkowego wspomnienie św. Krzysztofa –  patrona kierowców, poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Zachęcamy przy tej okazji do włączenia się w akcję Miva Polska „1 grosz za 1 kilometr”; szczegóły na plakatach. 

4. Zapisy na PPT będą w sierpniu u przewodnika – ks. Jakuba oraz podczas spotkania organizacyjnego, które będzie 7.08 po Mszy św. o 14.30. Natomiast zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską są w kancelarii parafii Św. Pawła i na spotkaniu przedpielgrzymkowym, 31.07.

5. Ks. Wojciech Bukowiec, tarnowski misjonarz pracujący na Ukrainie, prosi w wsparcie swoich parafian, którzy walczą na froncie. Potrzebne są dla nich leki i środki opatrunkowe: tamujące krew, bandaże, uśmierzające ból, przeciwgorączkowe, przeciw przeziębieniom, itp… Szczegóły u ks. proboszcza. Dary można przynosić do kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

6. Przypominamy, że obok Oratorium św. Kingi, za sklepem komputerowym, znajduje się lodówka społeczna. Zachęcamy i bardzo prosimy, aby przynosić tam zarówno nadmiar jedzenia, który znajduje się w naszych domach, jak i produkty specjalnie w tym celu zakupione. Trzeba pamiętać, że jedzenie nie może być przeterminowane, a gotowe potrawy muszą być szczelnie opakowane z dokładną datą przygotowania i opisem. Zasada korzystania ze społecznej lodówki jest umieszczona na jej drzwiach. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

7. Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”.

8. Bóg zapłać za ofiary składane w kancelarii (ofiarę zbiorową złożyła 10 Róża Ojców), wpłaty dokonywane na konto i poprzez system „przelewy24”. 


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia!