Informacje duszpasterskie

4. Niedziela Zwykła, synodalna – 30.01.2021r. 

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:
  - Dzisiaj obchodzi 1. r. święceń biskupich bp Artur Ważny; pamiętajmy o nim w modlitwie. W poniedziałek wsp. św. Jana Bosko, prezb.
  - W środę święto Ofiarowania Pańskiego czyli M.B. Gromnicznej: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – składka na zakony klauzurowe w diecezji. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz 16.00, 18.00 i 19.30; w kościele szkolnym o 8.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św., natomiast na zakończenie Mszy świętych przed obrazem Matki Bożej Bocheńskiej odmówimy Akt Zawierzenia, rozpoczynając Wolontariat Maryjny na kolejny rok (deklaracje złożymy w tym dniu na tacę podczas składki).
  - W czwartek wsp. św. Błażeja, bpa i męcz. (błogosławieństwo świec i gardła o 8.00, 9.00 i 18.00).
  - W sobotę wsp. św. Agaty, dziew. i męcz. (poświęcenie wody, chleba i soli o 7.00, 8.00 i 9.00).

 2. W tym tygodniu przypada:
  - I. czwartek miesiąca – Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie
  z modlitwą za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 7.00. Od godz. 17.00 spowiedź św. dla młodzieży klas VII i VIII, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Natomiast o 23.00 w Bazylice Godzina Święta – adoracja przebłagalna.
  - I. piątek miesiąca – Msze św. wotywne ku czci NSPJ o 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 dla dzieci i 18.00. O godz. 19.30 zapraszamy do Bazyliki na Mszę św. dla młodzieży i grup młodzieżowych naszej parafii, zakończoną adoracją Najświętszego Sakramentu i czuwaniem prowadzonym przez Wspólnotę „Chrystus w Solnym Mieście”. Kapłani udadzą się do chorych wg indyw. ustaleń.
  - I. sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 8.30 różaniec, o 9.00. Msza św., a po niej dalsza część nabożeństwa.
  - W niedzielę za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 7.30.

 3. Małżonków zapraszamy na kolejny Międzynarodowy Tydzień Małżeństw (6-14 lutego); szczegóły na plakatach i facebooku.

 4. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w nabożeństwach kolędowych, zarówno w Bazylice, jak i poprzez przekaz internetowy. Dziękujemy za życzliwość, przekazane życzenia oraz ofiary. Tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wyznaczonych dniach, zapraszamy jutro, 31.01 na godz. 17.30. Prosimy zabrać wodę do poświęcenia, a po Mszy św. odebrać przy wyjściu z zakrystii pamiątkowy obrazek z modlitwą błogosławieństwa domu i mieszkańców oraz zaproszenie (wraz z programem) na Parafialne Misje Święte.

 5. Już dzisiaj bardzo prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Misji Świętych, a chorych także o ofiarowanie cierpienia, aby przyniosły one błogosławione owoce. Misje rozpoczną się 6 marca.

 6. Od 1.01 do 30.04 trwa okres dokonywania rozliczeń podatkowych. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazania 1% należnego podatku na cele przez nią realizowane. Na stronie internetowej Caritas jest bezpłatny program do wypełniania wszystkich rodzajów zeznań podatkowych.

 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

 8. Dzienny Dom „Senior-Wigor” ogłasza nabór kandydatów po 60-tym roku życia do udziału w zajęciach od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Zapewniony jest transport i ciepły posiłek. Wnioski rekrutacyjne w siedzibie Domu (Karolina 14d) i na stronie internetowej. Infor-macje – tel. 506 639 373. Natomiast MOPS informuje, że 1.02 rusza nabór do projektu aktywizacji społecznej i zawodowej „Aktywni razem” dla osób w wieku produkcyjnym, biernych zawodowo, bezrobotnych i pracujących. Informacje w siedzibie MOPS (Kolejowa 14) i na stronie internetowej.

 9. Bóg zapłać za ofiary składane w kancelarii, za wpłaty na konto i poprzez system „przelewy 24”. Dziękujemy za dzisiejszą składkę na ogrzewanie naszych świątyń.

Odmówmy wspólnie modlitwę za Synod.


Z racji pogrzebu zamówiono Msze św.:

— — — — — — — — — — — — — — — —