Sanktuarium Bochnia

Parafia pw. św. Mikołaja w Bochni

Plac św. Kingi 9, 32-700 Bochnia,  tel.: 14 612 34 17
E-mail:  → kancelaria_mikolaj@poczta.onet.pl

Kancelaria parafialna urzęduje od poniedziałku do piątku: 900–1100 i 1700–1800,
a w soboty: 900–1100.
Narzeczeni przyjmowani są w każdy piątek (oprócz pierwszego piątku miesiąca) od godz. 1600.

Więcej danych kontaktowych
Porządek nabożeństw
Intencje Mszy Świętych na tydzień

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe
na stronie internetowej Parafii pw. św. Mikołaja w Bochni
umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą, lub umieszczone są na podstawie prawa.

        

     

  

2018-09-30 – Informacje duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła – 30.09.2018

Dzisiaj i w przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 11.00 z procesją eucharystyczną oraz dzisiaj o godz. 14.30, 18.00 i 19.30, a o godz. 17.00 Procesja Różańcowa; za tydzień zaś Msze św. po południu będą o godz. 14.30, 17.00 oraz po procesji ulicami miasta.

W dni powszednie o godz. 6.30 odsłonięcie Obrazu i Godzinki ku czci Matki Bożej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00 oraz we wtorek i czwartek dodatkowo o godz. 19.30. Procesja eucharystyczna w każdy dzień Odpustu po Mszy św. o godz. 11.00, a Procesja Różańcowa w dni powszednie Odpustu po Mszy św. wieczornej.

Serdecznie zapraszamy dyrekcje, nauczycieli, pracowników oraz uczniów wszystkich szkół naszego miasta na Msze św. w poszczególne dni Odpustu, na określone w programie godziny. Zapraszamy na XXIII Diecezjalną Pielgrzymkę Rencistów, Emerytów, Wdowców, Wdów i Starszych wiekiem – piątek, godz. 10.30. Liturgiczną Służbę Ołtarza i Dziewczęcą Służbę Maryjną zapraszamy w sobotę na godz. 11.00. Małżonkowie jubilaci wraz z kapłanami jubilatami są zaproszeni w sobotę na godz. 9.00. Natomiast członków poszczególnych grup, ruchów i stowarzyszeń działających przy naszej parafii zapraszamy wg ustalonego programu. Szczegółowy program Odpustu jest w gablotach, na planszach oraz w „Zwiastunie Maryi”, a także → tutaj.

Bardzo gorąco zapraszamy na Centralną Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – w niedzielę, 7 października: o godz. 17.00 uroczysta Eucharystia, a po niej Procesja Różańcowa ulicami miasta.

W Kościele Szkolnym podczas odpustu Msza św. jest tylko w niedziele o godz. 8.00.

Codziennie Diecezjalne Radio „RDN Małopolska” transmitować będzie o godz. 17.00 Mszę św. odpustową z naszego Sanktuarium. Poinformujmy o tym zwłaszcza osoby starsze, chore czy naszych bliskich mieszkających poza Bochnią, aby mogli duchowo łączyć się z uczestniczącymi we Mszy św. i korzystać z darów Słowa Bożego głoszonego w czasie Odpustu. Natomiast dzięki internetowemu przekazowi on-line możemy łączyć z naszym sanktuarium przez cały dzień (→ zobacz).

Bardzo serdecznie dziękujemy ks. prałatowi Mieczysławowi Pająkowi za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże.

Spotkanie popielgrzymkowe 6. grupy Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej rozpocznie się dzisiaj o godz. 17.00 w Bazylice.

Jutro rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy. Zachęcamy do wspólnotowego lub indywidualnego odmawiania Różańca.

Wspólnota Młodych „Chrystus w Solnym Mieście” zaprasza na adorację w piątek, 5 października, o 19.30 w Bazylice. Gościem spotkania będzie Jan Budziaszek.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nie będzie w tym tygodniu: w środę nowenny do Matki Bożej, w piątek Mszy św. o godz. 15.00, a w sobotę specjalnego nabożeństwa pierwszosobotniego w Bazylice.

W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.30.

Poradnia życia rodzinnego zaprasza młodzież na warsztaty „Licencja na miłość”, dotyczące budowania relacji, komunikacji i miłości. Spotkania będą w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18.30 w sali Poradni pod Kościołem Szkolnym. Pierwsze spotkanie – 4 października. Informacje na plakatach i na → profilu facebookowym poradni rodzinnej.

Msza św. w Kopalni będzie 7 października o godz. 18.00.

W przyszły poniedziałek, 8 października, o godz. 19.00 w Kościele Szkolnym rozpoczynają się rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Szczegóły na plakatach.

W czasie Odpustu w naszym sklepiku „U św. Mikołaja” oraz na stoisku Caritas możemy nabywać ciekawe pozycje religijne, a przede wszystkim nowe sanktuaryjne pamiątki oraz „kawę św. Mikołaja”. Cały dochód jest przeznaczony na sfinansowanie prac przy fasadzie Bazyliki.

Pragnących wesprzeć Festiwal Piosenki Maryjnej prosimy o kontakt z ks. Pawłem Brońskim.

Przeżywających jubileusze lub rocznice ślubu prosimy o zgłaszanie udziału we wspólnym dziękczynieniu podczas Odpustu, dnia 6 października o godz. 9.00.

Przypominamy, że na terenie naszej parafii działa Poradnia ARKA, której specjaliści (psychiatra, psycholog, prawnik, specjalista od uzależnień, i inni) przyjmują od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00–19.00. Szczegółowy program dyżurów jest na planszy przy wejściu do wikarówki. Wszystkie porady są bezpłatne i anonimowe. Nie jest wymagana rejestracja.

«Bóg zapłać» za ofiary złożone w kancelarii, przeznaczone na dalsze prace konserwatorskie w naszej Bazylice.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom
życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego odpustowego tygodnia!

© Parafia św. Mikołaja w Bochni 2016