Sanktuarium Bochnia

Parafia pw. św. Mikołaja w Bochni

Plac św. Kingi 9, 32-700 Bochnia,  tel.: 14 612 34 17
E-mail:  → kancelaria_mikolaj@poczta.onet.pl

Kancelaria parafialna urzęduje od poniedziałku do piątku: 900–1100 i 1700–1800,
a w soboty: 900–1100.
Narzeczeni przyjmowani są w każdy piątek (oprócz pierwszego piątku miesiąca) od godz. 1600.

Więcej danych kontaktowych
Porządek nabożeństw
Intencje Mszy Świętych na tydzień

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe
na stronie internetowej Parafii pw. św. Mikołaja w Bochni
umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą, lub umieszczone są na podstawie prawa.

  

2018-08-12 – Informacje duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018

Z kalendarza liturgicznego:
- We wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
- W piątek wspomnienie – św. Jacka, kapłana.

Dzień skupienia dla narzeczonych – w dzisiaj Kościele Szkolnym o godz. 12.30.

W środę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z obowiązkowym uczestnictwem we Mszy św. Porządek nabożeństw niedzielny; w Kościele Szkolnym tylko o godz. 8.00. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów, a o godz. 10.30 również wieńca żniwnego. Kancelaria parafialna w tym dniu nieczynna.

W czwartek będzie przeżywał imieniny ks. prałat Stefan Wal, nasz penitencjarz. Życzymy Księdzu Prałatowi błogosławieństwa Bożego i wstawiennictw Matki Bożej. Msza św. za ks. Solenizanta będzie odprawiona w późniejszym terminie.

W piątek na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Charbela. Po Mszy św. – różaniec do Krwawych Łez Matki Bożej.

W piątek wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.30 w Tarnowie na Placu Katedralnym.

Dożynki powiatowe – w niedzielę, 19 sierpnia, o godz. 14.30.

Zapraszamy na 26. nocną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Wyjście 25 sierpnia (sobota) o godz. 22.30 z parafii św. Pawła. Zapisy na powrót autokarem oraz opłaty za przejazd i ubezpieczanie będą przyjmowane na pielgrzymce.

Rodzina Radia Maryja w Bochni zaprasza dnia 20 sierpnia na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem-Krzeptówkach. Informacje w gablocie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Zwiastuna Maryi”, „Gościa Niedzielnego” i „Źródła”. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bardzo ciekawy artykuł poświęcony sanktuarium w Pasierbcu.

«Bóg zapłać» za ofiary indywidualne złożone w kancelarii przeznaczone na dalsze prace konserwatorskie w naszej Bazylice. Ofiarę zbiorową złożyły 5., 58. Róża Matek i 19. Róża Ojców. Dziękujemy szczególnie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę.

Zachęcamy do odwiedzin nowo powstałego profilu naszej Parafii i Sanktuarium na facebooku. Znajdziemy tam dużo ciekawych informacji, zdjęć czy ciekawostek z życia naszej wspólnoty parafialnej: → www.facebook.com/sanktuariumMBbochenskiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

© Parafia św. Mikołaja w Bochni 2016