Sanktuarium Bochnia

Parafia pw. św. Mikołaja w Bochni

Plac św. Kingi 9, 32-700 Bochnia,  tel.: 14 612 34 17
E-mail:  → kancelaria_mikolaj@poczta.onet.pl

Kancelaria parafialna urzęduje od poniedziałku do piątku: 900–1100 i 1700–1800,
a w soboty: 900–1100.
Narzeczeni przyjmowani są w każdy piątek (oprócz pierwszego piątku miesiąca) od godz. 1600.

Więcej danych kontaktowych
Porządek nabożeństw
Intencje Mszy Świętych na tydzień

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe
na stronie internetowej Parafii pw. św. Mikołaja w Bochni
umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą, lub umieszczone są na podstawie prawa.

  

2018-04-22 – Informacje duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018

Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.

Dzisiaj praktykę duszpasterską kończy w naszej parafii diakon Krzysztof Pach. Dziękujemy mu za ofiarną posługę oraz prosimy Dobrego Boga o błogosławieństwo, a naszą Matkę Bocheńską o opiekę na ostatnim etapie przygotowania do święceń Prezbiteratu.

Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w środę święto św. Marka Ewangelisty oraz imieniny ks. Marka Mierzyńskiego. Msza św. od wspólnoty kapłańskiej w czwartek o godz. 18.00.

Poświęcenie odnowionej kaplicy i Msza św. przy ul. Sądeckiej – w poniedziałek o godz. 18.00. Dziękujemy z serca wszystkim zaangażowanym w dzieło renowacji kaplicy.

Za tydzień przypada niedziela modlitw za kierowców oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Częstochowy dnia 19 maja (sobota), organizowanej przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Koszt 37 zł; zapisy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie wielkanocnego „Zwiastuna Maryi”.

Do końca kwietnia musimy złożyć deklaracje podatkowe PIT i możemy wtedy przekazać 1% podatku na wskazany cel. Przypominamy i prosimy, aby wesprzeć w ten sposób dzieła realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej (nr KRS 0000211791). Bezpłatny program znajduje się na → naszej stronie internetowej; informacje także w kancelarii parafialnej.

«Bóg zapłać» za ofiary przeznaczone na dalsze prace konserwatorskie w naszej Bazylice. Ofiarę zbiorową złożyli mieszkańcy ul. Nad Babicą.

Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na utrzymanie czystości i sprzątanie Bazyliki. Ofiary można też składać w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

I ostatnia informacja, ważna szczególnie dla uczestniczących we Mszy św. o 10.30. Za dwa tygodnie, 6 maja, w dniu I Komunii św. w naszej parafii pierwsza Msza św. pierwszokomunijna rozpocznie się o godz. 10.00 (a nie o 10.30), druga zaś będzie o 12.00. Równocześnie bardzo prosimy, aby te dwie Msze św. pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

© Parafia św. Mikołaja w Bochni 2016