Sanktuarium Bochnia

Parafia pw. św. Mikołaja w Bochni

Plac św. Kingi 9, 32-700 Bochnia,  tel.: 14 612 34 17
E-mail:  → kancelaria_mikolaj@poczta.onet.pl

Kancelaria parafialna urzęduje od poniedziałku do piątku: 900–1100 i 1700–1800,
a w soboty: 900–1100.
Narzeczeni przyjmowani są w każdy piątek (oprócz pierwszego piątku miesiąca) od godz. 1600.

Więcej danych kontaktowych
Porządek nabożeństw
Intencje Mszy Świętych na tydzień

       

    

  

2018-04-22 – Informacje duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018

Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.

Dzisiaj praktykę duszpasterską kończy w naszej parafii diakon Krzysztof Pach. Dziękujemy mu za ofiarną posługę oraz prosimy Dobrego Boga o błogosławieństwo, a naszą Matkę Bocheńską o opiekę na ostatnim etapie przygotowania do święceń Prezbiteratu.

Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w środę święto św. Marka Ewangelisty oraz imieniny ks. Marka Mierzyńskiego. Msza św. od wspólnoty kapłańskiej w czwartek o godz. 18.00.

Poświęcenie odnowionej kaplicy i Msza św. przy ul. Sądeckiej – w poniedziałek o godz. 18.00. Dziękujemy z serca wszystkim zaangażowanym w dzieło renowacji kaplicy.

Za tydzień przypada niedziela modlitw za kierowców oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Częstochowy dnia 19 maja (sobota), organizowanej przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Koszt 37 zł; zapisy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie wielkanocnego „Zwiastuna Maryi”.

Do końca kwietnia musimy złożyć deklaracje podatkowe PIT i możemy wtedy przekazać 1% podatku na wskazany cel. Przypominamy i prosimy, aby wesprzeć w ten sposób dzieła realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej (nr KRS 0000211791). Bezpłatny program znajduje się na → naszej stronie internetowej; informacje także w kancelarii parafialnej.

«Bóg zapłać» za ofiary przeznaczone na dalsze prace konserwatorskie w naszej Bazylice. Ofiarę zbiorową złożyli mieszkańcy ul. Nad Babicą.

Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na utrzymanie czystości i sprzątanie Bazyliki. Ofiary można też składać w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

I ostatnia informacja, ważna szczególnie dla uczestniczących we Mszy św. o 10.30. Za dwa tygodnie, 6 maja, w dniu I Komunii św. w naszej parafii pierwsza Msza św. pierwszokomunijna rozpocznie się o godz. 10.00 (a nie o 10.30), druga zaś będzie o 12.00. Równocześnie bardzo prosimy, aby te dwie Msze św. pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

© Parafia św. Mikołaja w Bochni 2016